Moda na lofty w Europie trwa już od kilkudziesięciu lat. Do Polski dotarła niedawno, ale już cieszy się dużą popularnością. Tego typu rozwiązania z pewnością spodobają się osobom, które lubią wnętrza w stylu industrialnym. Nie posiadasz dużego mieszkania? Nic nie szkodzi. Rozwiązania i aranżacje typowe dla loftu można wykorzystać także w małym mieszkaniu!

 

Przestrzeń

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na przestrzeń. W mieszkaniu typu loft odgrywa ona znaczącą rolę. Nie musimy oczywiście przestawiać ścian, ani powiększać pomieszczeń, aby stworzyć odpowiedni efekt. Możemy zacząć od zwiększenia otworów na drzwi albo wyburzenia niepotrzebnej ścianki. Zastanówmy się spokojnie , które pomieszczenia można by połączyć.

Surowość

Niezwykle ważna w takim mieszkaniu jest surowość. Warto zadbać o to, aby ściany i podłogi były w odpowiedni sposób wykończone. Wykorzystajmy neutralne kolory oraz wyeksponujmy cegły. Nie zapominajmy o elementach instalacji oświetleniowej, które powinny stanowić jeden z głównych dodatków. Przewody elektryczne możemy puścić na zewnątrz w tzw. peszlach.

Minimalizm

Loft to przede wszystkim wyważona estetyka i minimalizm. Na podłodze powinien być położony malowany parkiet lub surowe drewno. Może być to także wylewka betonowa lub żywiczna, która jest cieplejsza i milsza w dotyku. Ściany powinny być w neutralnych, stonowanych kolorach, najlepiej w połączeniu z industrialnymi rozwiązaniami.

Aranżacja

Bardzo ważne są odpowiednio dobrane dodatki i przemyślane aranżacje. Kluczem do wszystkiego jest staranne wykończenie i dbałość o detale. Wybierzmy nowoczesne meble o gładkich powierzchniach. Przede wszystkim zrezygnujmy z firanek. Postawmy na minimum dodatków w fantazyjnych kształtach i kolorach. Ma być trendy!

 (źródło obrazka: trendland.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane