Niegdyś wybór zlewozmywaka do kuchni w naszym mieszkaniu był sprawą prostą. Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór zlewozmywaków i możemy wybrać taki, który idealnie spełnia nasze potrzeby. Chodzi nie tylko o funkcjonalność, ale i o walory estetyczne, które w nowoczesnej kuchni są bardzo istotne.

 

Pojemność

Bodaj najważniejszą kwestią jest pojemność zlewozmywaka. Warto dopasować ją do naszych potrzeb i ilości domowników. Do wyboru mamy zlew jednokomorowy, półtorakomorowy, dwukomorowy oraz dwu i półkomorowy. Wszystkie te wielkości mamy do wyboru z ociekaczem lub bez. Ociekacz jest dobrym i praktycznym rozwiązaniem nawet wówczas, gdy posiadamy zmywarkę.

Materiał

Zasadniczo zlewozmywaki dzielą się na kilka grup. Najpowszechniejsze są stalowe, które nie są zbyt drogie i łatwo je utrzymać w czystości. Nowością są zlewozmywaki kompozytowe, które są bardzo lekkie a zarazem wytrzymałe. Z kolei zlewy granitowe cechują się wysoką jakością wykonania i świetnie się prezentują. Ich wadą jest dość wysoka cena.

Sposób montażu

Możemy wybierać pomiędzy kilkoma sposobami montażu. Zazwyczaj jest on zależny od układu i wielkości naszej kuchni. Najpopularniejsze są oczywiście zlewozmywaki wbudowane, które mocujemy na podbudowie w blacie szafki kuchennej. Ponadto istnieją nakładane, które montujemy na blacie kuchennym lub narożne montowane na rogu ściany.

Dodatkowo

Nowoczesne zlewozmywaki pozwalają na dokupienie dodatkowych elementów. Warto w nie inwestować, gdy decydujemy się na zakup większego zlewozmywaka z ociekaczem. Mogą to być dozowniki na płyn do mycia naczyń lub mydło, tarki do warzyw, młynek do mielenia resztek lub miskę, durszlak czy tez ociekacz.

(źródło obrazka: hometrendy.pl)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane