Pewnie nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę, że wybór odpowiedniego sufitu w mieszkaniu jest równie ważny, co wybór podłogi. Prawda jest taka, że te dwa elementy stanowią najważniejsze składniki aranżacyjne naszego mieszkania i narzucają wnętrzu określoną estetykę. Pamiętajmy, że ich wybór powinien być odpowiednio przemyślany.

 

Nastrój

Sufit jest jednym z kluczowych elementów mieszkania, który buduje nastrój całego wnętrza. Jest on dopełnieniem podłogi i powinien być z nią spójny. Możemy zdecydować się na sufit neutralny, praktycznie niewidoczny lub uczynić z niego wymyślny, przyciągający spojrzenie element dekoracyjny. Wszystko zależy od tego, jaka ilość dodatków znajdzie się w danym pomieszczeniu – nie należy oczywiście przesadzać.

Kolor

Kluczową kwestią jest oczywiście wybór odpowiedniego koloru. Barwę wybieramy w zależności od tego, jaki klimat ma panować w danym pomieszczeniu i jakie będzie jego przeznaczenie. Są miejsca w domu gdzie możemy sobie pozwolić na bardziej wymyślne rozwiązania – chociażby w salonie czy pokoju dziecięcym, ale np. w sypialni, w której odpoczywamy warto wybrać kojącą, stonowaną barwę, która nie będzie nas zbytnio pobudzać.

Tradycyjnie

Sufit tradycyjny sprawdzi się oczywiście we wnętrzach urządzonych w stylu prostym i klasycznym. Wszelkiego rodzaju sufity modułowe mogłyby zaburzyć tradycyjną konstrukcję. Jeśli jednak bardzo zależy nam na zaakcentowaniu sufitu, zdecydujmy się na sufit podwieszany. Najlepszy będzie monolityczny, jednobarwny w jasnym kolorze, który nie będzie zbytnio rzucał się w oczy.

Oryginalnie

Możemy także zdecydować się na nietypowe, oryginalne rozwiązanie. Warto wykorzystać architektoniczne konstrukcje o wymyślnych kształtach i wzorach. Oczywiście nie mogą być one przypadkowe – bezwzględnie muszą pasować do motywu przewodniego pomieszczenia i pozostałych dodatków. Zwróćmy uwagę na linie ścian, kolory pomieszczenia i ustawienie mebli.

(źródło obrazka: homespakistan.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane