Każdy z nas wybierając podłogę do mieszkania, kieruje się przede wszystkim względami funkcjonalnymi i estetycznymi. Chodzi przecież o to, aby podłogę użytkować wiele lat i aby prezentowała się nienagannie. Często wybieramy właśnie podłogę drewnianą, gdyż to ona jest synonimem jakości i trwałości. Podpowiadamy, jak odpowiednio o nią dbać.

 

Przede wszystkim: wycieraczki

Zacznijmy od najbardziej oczywistych kwestii. Przede wszystkim przed wejściem do mieszkania połóż wycieraczki. Najlepiej, aby były one dobre jakościowo i zatrzymywały piasek, który jest szczególnie niebezpieczny dla podłogi – pod butami działa on bowiem jak papier ścierny! Ponadto małą wycieraczkę można śmiało umieścić na balkonie, aby wracając do mieszkania nie przynieść na pantoflach brudu i pyły, który znajduje się na zewnątrz.

Regularne czyszczenie

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest tak naprawdę regularna pielęgnacja. Oczywiście nie musi to oznaczać codziennego odkurzania i mycia podłogi, na które mało kto z nas miałby czas. Wystarczy pozamiatać kurz i piasek, który codziennie znosi się do mieszkania. Dbajmy szczególnie o niepozostawianie płynów na podłodze. Mogą one powodować wybrzuszenia oraz trwałe plamy, które ciężko będzie usunąć.

Chroń powierzchnię

Z pewnością wszystkim nam zdarzało się przesuwać meble po drewnianej podłodze bez zabezpieczenia. Aby uniknąć otarć, zagnieceń i zarysowań należy zabezpieczyć spody mebli podkładkami filcowymi i w miarę możliwości unikać przesuwania mebli bezpośrednio po podłodze. W pobliżu biurka, gdzie znajduje się krzesło, połóżmy matę ochronną np. z tworzyw sztucznych, dzięki której nie porysujemy podłogi. Znaleźć je możemy w większości sklepów z artykułami dla domu.

Odpowiednie środki pielęgnacyjne

To wbrew pozorom bardzo istotne, jeśli chcemy utrzymać drewno w odpowiedniej kondycji. Wybierajmy profesjonalne preparaty, które posiadają odpowiednie atesty. Naprawdę warto zainwestować w dobre jakościowo środki, ponieważ to przełoży się na stan naszej podłogi i opóźni jej starzenie. Złe jakościowo środki mogą naruszyć strukturę powierzchniową podłogi i ją uszkodzić, a ponowne jej polakierowanie może okazać się niemożliwe.

(źródło obrazka: polex.bg)

 

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane