Wiele z nas z pewnością posiada w mieszkaniu zwierzę. Najczęściej są to mniejsze psy lub koty, które świetnie klimatyzują się w blokach. Posiadanie pupila to nie tylko obowiązki, ale także niezbędne gadżety i dodatki, dla których musimy znaleźć miejsce. Warto zadbać o to, aby nie było one wybierane przypadkowo, a stanowiły świetne uzupełnienie naszych czterech kątów.

 

O czym pamiętać?

Akcesoria dla pupila nie muszą być wbrew pozorom tandetne. Możemy wyszukiwać ciekawe dodatki, które będą ładnie komponowały się z otoczeniem. Postawmy na jakość, dzięki której rzeczy te będą dłużej służyły naszemu pupilowi. Powinniśmy unikać kupowania pod wpływem impulsu i wychodzenia z założenia, że to „tylko” dodatki dla zwierzęcia – wbrew pozorom zajmują one trochę miejsca i to z pewnością nie w jednym, ale w kilku pomieszczeniach mieszkania.

Stylowe miski

Podstawowe akcesoria dla kota lub psa to oczywiście miski. Z racji tego, że zazwyczaj kładziemy je widocznym miejscu powinniśmy zadbać, aby były estetycznie i ładnie wykonane. Możemy wybrać pojedyncze lub podwójne, plastikowe lub aluminiowe – wyboru w sklepach nie brakuje. Istnieje także możliwość spersonalizowania dodatku i wypisania na nim imienia naszego zwierzaka. Jeśli mamy na tyle miejsca – postawmy je w kuchni, jeśli nie to w przedpokoju.

Wygodne legowisko

Legowisko to podstawa. Inna sprawa, czy nasz pupil będzie miał ochotę w nim odpoczywać i ucinać sobie drzemkę. Tak czy inaczej, warto sprawić zwierzakowi legowisko, które będzie należało tylko do niego. Umieśćmy je w ustronnym miejscu, np. w sypialni lub pokoju do pracy. Wybierzmy optymalny rozmiar, dostosowany do wielkości naszego pupila. Pamiętajmy o tym, aby wybrać taki kolor legowiska, który pasować będzie do wystroju pomieszczenia.

Zabawki w jednym miejscu!

Nie ma nic gorszego niż wszechobecne zabawki pupila, które są dosłownie wszędzie. Powinniśmy zadbać o to, aby wszystkie drobiazgi należące do naszego zwierzaka znajdowały się w jednym miejscu mieszkania. Najlepiej będzie, jeśli wyznaczymy na nie określoną przestrzeń lub – jeśli mamy taką możliwość – całe pomieszczenie. Możemy też przygotować płaski, niezamykany pojemnik, w którym będziemy je trzymać.

(źródło obrazka: vk.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane