Przechowywanie dokumentów to zmora niejednego z nas. A co począć wówczas, gdy mamy ich dosłownie setki…? Gdzie przechowywać taką ilość papieru, nie zamieniając naszego mieszkania w skład makulatury? Wystarczy odpowiednio się zorganizować i zastosować do kilku sprawdzonych sposobów.

 

Przede wszystkim: segregacja

Zanim zastanowisz się, w jaki sposób i gdzie przechowywać dokumenty, zorientuj się dokładnie, jak dużo ich posiadasz. Zacznij od przejrzenia wszystkich papierów – może znajdą się wśród nich zbędne, które nie są CI już potrzebne i możesz je wyrzucić? Należy pamiętać, że w mieszkaniu każda przestrzeń jest na wagę złota – jeśli możemy ją zaoszczędzić i pozbyć się tego, co niepotrzebne – należy bez wahania z tego skorzystać!

Organizery stojące

Tego typu organizery możemy umieścić na biurku, parapecie okiennym czy regale stojącym w pokoju. Mogą to być organizery z wysuwanymi półkami, na których umieszczamy dokumenty lub takie w formie pudełek lub przegródek, do których możemy schować papiery. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, więc z pewnością znajdziemy coś dla siebie. W środku możemy dodatkowo umieścić przezroczyste lub kolorowe teczki.

Segregatory

Świetnym rozwiązaniem są oczywiście segregatory. Są one niezwykle pojemne – zmieszczą sporo dokumentów w mniejszych i większych rozmiarach. Możemy przebić dokumenty dziurkaczem i umieścić je bezpośrednio w segregatorze lub włożyć do niego koszulki, w których umieścimy dokumenty. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, gdyż pozwala umieścić kilka dokumentów w jednej koszulce. Możemy posegregować je tematyczne albo alfabetycznie, a koszulkę podpisać.

Szafka na dokumenty?

To oczywiście bardzo praktyczne rozwiązanie, które wymaga jednak odpowiedniej ilości miejsca. W każdej z szuflad możemy umieścić segregatory albo teczki, w których schowamy dokumenty. Równie dobrze możemy oczywiście zrezygnować z dodatkowych rozwiązań i dokumenty umieścić po prostu w szufladach. Niestety rozwiązanie takie może nie sprawdzić się na dłuższą metę, gdyż dokumenty z czasem ulegną pomieszaniu.

(źródło obrazka: dhgate.com)

 

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane