Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Każdy z nas przygotowuje z pewnością prezenty dla swoich bliskich. Warto zadbać o to, aby były one pięknie i oryginalnie zapakowane. Wbrew pozorom nie wymaga to dużej ilości czasu. Poniżej prezentujemy sposoby na zapakowanie prezentu, które możemy wykorzystać nie tylko w Święta.

 

1. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zapakowanie prezentów w ozdobne torby. To praktyczne i najszybsze rozwiązanie jednakże na pewno nie daje ono tyle radości, ile odpakowywanie starannie zapakowanego prezentu. Jeśli więc chcemy zaskoczyć i uradować naszych bliskich, zapakujmy prezent własnoręcznie. Potrzebny będzie nam do tego papier i różne ozdoby. Wszystkie pomysły mile widziane – im bardziej oryginalnie, tym lepiej.

2. Do pakowania możemy wykorzystać oczywiście ozdobny papier. W sklepach dostępne są w różnych wzorach: świątecznych, klasycznych, kwiatowych czy bajkowych dla dzieci. Żeby pięknie zapakować prezent nie potrzebujemy jednak wcale wyszukanych materiałów, wystarczy… szary papier. Posłuży on nam za bazę, na której możemy umieścić wycinanki z brokatowych tektur lub kolorowych czasopism. Jeśli chcemy możemy pomalować go w kropki za pomocą białej farby – efekt będzie wspaniały!

3. Prezenty możemy zapakować także w to, co posiadamy w domu i czego od dawna nie używamy. Co powiecie na wykorzystanie zeszytu nutowego albo starego podręcznika do muzyki? Owińmy prezent w papier nutowy i dołączmy do niego dużą nutę wyciętą z kartonu. Mamy w rodzinie podróżnika? Zapakujmy prezent dla niego w starą mapę. Nie zapomnijmy o personalizowanych dodatkach: wytnijmy z kartonu literę, na którą zaczyna się imię danej osoby i dołączmy ją do prezentu!

4. Po zapakowaniu prezentu warto pamiętać o jakimś uroczym dodatku, który będzie znakomitym dopełnieniem opakowania. Przede wszystkim – wstążka lub tasiemka. W sklepach dostaniemy je w najróżniejszych kolorach i fakturach: od błyszczących, przez matowe i minimalistyczne, po koronkowe. Do wstążki przyczepmy jakiś dodatek: karteczkę, bukiecik suszonych kwiatów, liści lub świeżą gałązkę igliwia.

(źródło obrazka: blog.danto.de)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane