Szukasz pomysłów na udekorowanie świątecznego stołu? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych propozycji. W przedświątecznej bieganinie nie zapomnij o tym, aby zadbać o odpowiednią oprawę wigilijnego stołu. Warto przygotować ciekawe i oryginalne ozdoby na nakrycie dla każdego z domowników. Nawet potrawy będą smakowały inaczej.

 

1. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniej wersji kolorystycznej. Powinna ona pasować o wystroju pomieszczenia, naczyń oraz pozostałych dekoracji, jakie znajdą się na stole. Warto zastanowić się, jaki kolor będzie bazą dekoracji i do niego dobrać odpowiednie akcenty kolorystyczne. Najczęściej bazą będzie obrus i talerz, na którym będziemy umieszczać naszą dekorację. Oczywiście świąteczną w odpowiednich kolorach.

2. Czym ozdobić świąteczny stół? Możemy wykorzystać kilka sprawdzonych elementów. Na pewno pasować tutaj będą świeże gałązki igliwia, które jak nic innego kojarzą się ze Świętami. Dodatkowo pięknie pachną i kolorystyczne ożywiają wygląd stołu. Możemy wstawić je do wazonu, a także położyć małą gałązkę na każdym nakryciu. Dodatkowo wykorzystajmy pomarańcze lub mandarynki. Pokrójmy je w plastry i zasuszmy, a następnie umieśćmy na stole.

3. Znakomitym pomysłem na dodatek do świątecznej dekoracji będą także fantazyjnie zapakowane czekoladki albo cukierki w formie świątecznych lasek. Do tego możemy dołączyć bombki, gwiazdy betlejemskie albo gwiazdki z choinki. Całość wystarczy przewiązać wstążką, tasiemką albo ozdobnym sznurkiem. Pod spód możemy położyć trochę wigilijnego sianka, aby stało się za dość tradycji. Jeśli mamy śnieg w srayu, spryskajmy nic odrobinę naszą dekorację.

4. Nie zapominajmy o serwetkach! W okresie Świąt Bożego Narodzenia w sklepach następuje prawdziwy wysyp świątecznych akcesoriów i dekoracji. Tak jest też z serwetkami, które bez problemu dostaniemy w różnych świątecznych i zimowych wzorach: a to w renifery, a to w bombki, choinki lub mikołaje. Zadbajmy o to, aby przy każdym nakryciu znalazła się taka serwetka. Możemy umieścić ją po prostu z boku nakrycia lub ułożyć ją w fantazyjny kształt niczym orgiami!

(źródło obrazka: social.wb.kg)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane