Kuchnia to serce każdego domu. To w niej przyrządzamy wspólne posiłki, pieczemy ciasta i urodzinowe torby, przygotowujemy świąteczne i bożonarodzeniowe posiłki. Kuchnia to ogrom potrzebnych produktów, przypraw, przedmiotów i drobiazgów. Niekiedy przestrzeń jaką dysponujemy jest niezbyt wielka, dlatego warto zastanowić się jak wykorzystać dosłownie każdy centymetr naszej kuchni.

 

1. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach nie każdy z nas posiada kuchnię z prawdziwego zdarzenia. Bardzo często nasze mieszkania posiadają jedynie niewielką kuchnię połączoną z jadalnią. Niekiedy decydujemy się na stworzeniu aneksu kuchennego i połączeniu go z salonem. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić przestrzeń i zyskać dodatkowy pokój jednakże sprawia, że przestrzeń w kuchni znacznie się kurczy i aby zmieścić w niej wszystko co potrzebne, musimy dobrze się zastanowić.

2. Przede wszystkim odpowiednio organizujmy miejsce w szafkach i szufladach. Im więcej ich mamy – tym lepiej dla nas. Postarajmy się wykorzystać każde miejsce. Możemy korzystać ze specjalnych koszyczków albo pojemników, by oddzielić produkty i schować je blisko siebie. Nie bójmy się górnych szafek. Po prostu zaplanujmy przechowywanie: w zasięgu naszych rąk umieśćmy te produkty i przedmioty, które używamy najczęściej, resztę umieśćmy najwyżej.

3. Wykorzystajmy ścianę pomiędzy szafkami w kuchni. Bez względu na to czy mamy płytki czy szkło, możemy umieścić na nich szyny na których zawiesimy wieszaczki. Na wieszakach możemy zawiesić łyżki, korkociąg i otwieracz do puszek. Takie haczyki mogą też służyć do zawieszenia koszyczków, w których możemy umieścić słoiczki z przyprawami lub pojemniki z kawą lub herbatą. Dzięki temu zaoszczędzimy cenne miejsce na blacie!

4. Nie zagracajmy niepotrzebnie kuchennego blatu. Jeśli kuchnia nie jest zbyt duża, ograniczona jest także wielkość blatu. Umieśćmy na nim tylko to, co jest najbardziej potrzebne np. czajnik bezprzewodowy lub expres do kawy, które używamy na co dzień. Takie przyrządy jak toster, opiekacz czy gofrownica możemy schować do szafki lub szuflady. Na blacie zróbmy miejsce na owoce, warzywa i przyprawy.

(źródło obrazka: sixtyfifthavenue.blogspot.com

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane