Żywe bądź sztuczne rośliny i kwiaty to bez wątpienia ozdoba każdego mieszkania. Jeśli chcemy ożywić nasze wnętrze, wprowadźmy do niego zielone ozdoby. Dzięki kwietnikowi będziemy mogli umieścić kilka roślin w jednym pomieszczeniu, nie zajmując przy tym dużo miejsca. Jak wybrać odpowiedni kwietni i odpowiednio wyeksponować rośliny? Podpowiadamy!

 

1. Przede wszystkim pamiętajmy, że kwietnik służyć nam będzie nie tylko do umieszczenia w nim kwiatów, ale także jako oryginalny element dekoracyjny. Warto więc dokładnie przemyśleć ten zakup i z góry zaplanować miejsce, w jakim go postawimy lub powiesimy. Odpowiednio wyeksponowane rośliny mogą diametralnie zmienić wygląd pomieszczenia. Możemy umieścić je dosłownie wszędzie od przedpokoju, przed salon po nawet łazienkę.

2. Z jakiego tworzywa najlepiej wybrać kwietnik? To oczywiście zależy od wystroju pomieszczenia, w jakim chcemy go postawić. Na rynku dostępne są kwietniki stojące wykonane z najróżniejszych tworzyw. Możemy wybierać pomiędzy drewnem, plastikiem, metalem, a nawet wikliną. Różnią się one także ceną – wiadomo przecież, że kwietnik metalowy będzie dużo droższy niż ten wykonany z plastiku czy zwykłego drewna.

3. Do wyboru mamy różne kwietniki stojące. Możemy zdecydować się na taki, w którym znajdzie się jedna roślina oraz taki, w którym będziemy mogli umieścić kilka różnych kwiatów doniczkowych. Dostępne są kwietniki stojące, gdzie kwiaty umieszczamy jeden nad drugim lub kaskadowo oraz wiszące, które możemy zamocować na przykład na ścianie, albo – jeśli mamy taką możliwość – na suficie. Dwa lub trzy kwiaty w kaskadowym wiszącym u sufitu kwietniku z pewnością zrobią wrażenie na gościach!

4. Nie zapominajmy o fantazyjnych kształtach i kolorach. Kwietnik niekoniecznie musi być nudny. Postawmy na mocny akcent kolorystyczny. Wybierzmy turkus, czerwień albo intensywny, ciemny fiolet. Szczególnie we wnętrzu minimalistycznym – taki kwietnik będzie nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale i znakomitą ozdobą. Lubimy klasyczne, starodawne wnętrza? Sięgnijmy po metalowy, zdobiony kwietnik, który pasować będzie do pozostałych dodatków.

(źródło obrazka: pinterest.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane