Zima już tuż tuż. Od jakiegoś czasu dzień jest krótki, szybko robi się ciemno i nie do końca mamy ochotę wychodzić z domu. Tak będzie z pewnością jeszcze długi czas – w końcu do wiosny daleko. Skoro nasze mieszkanie ma być dla nas oazą na najbliższe miesiące, zadbajmy o to, aby było przytulnie i gustownie zaaranżowane.

1. Dekoracja mieszkania nie powinna ograniczać się tylko do tego, co znajduje się na stole lub na podłodze. Oczywiście zimą dbajmy o zimowo-świąteczne dodatki, które umieszczamy w różnych częściach mieszkania. Są to oczywiście dodatki związane ze Świętami Bożego Narodzenia, ale nie tylko. Czy myśleliśmy o to, aby udekorować także okna zewnętrzne? Wówczas mieszkanie wyglądał by pięknie także „na zewnątrz”. Sąsiedzi z pewnością będą zachwyceni!

2. To co najbardziej kojarzy nam się z okresem zimowym to z pewnością wiecznie zielone drzewka iglaste. A skoro drzewka iglaste, to i szyszki! Szyszki doskonale sprawdzą się w dekoracji okiennej. Jak ją wykonać? Wystarczy przywiesić do góry okna szyszki połączone sznurkiem. Możemy także przywiesić jedną szyszkę na jednym sznurku, albo kaskadowo – kilka na jednej. Pomalujmy szyszki białym śniegiem i dodajmy czerwoną wstążkę albo zdecydujmy się na naturalne szyszki przewiązane kokardą w kolorze ecru.

3. Możemy także wykonać elegancką zimową dekorację z bombek lub suchych gałęzi. Bombki możemy przywiązać do ozdobnych sznurków lub tasiemek i zawiesić w oknie. Wybierzmy neutralny, beżowy kolor sznurka albo tasiemkę w kolorze czerwieni, białego lub ecru – ponadczasowa elegancja! Jeśli chcemy, wykonajmy także gwiazdy z suszonych gałęzi. Pomalujmy je na biało za pomocą farby lub sztucznego śniegu i za pomocą taśmy połączmy w gwiazdy – dekoracja gotowa!

4. Dekoracje okienne mogą nie tylko pięknie wyglądać, ale i…dobrze smakować i pięknie pachnieć. Jeśli lubimy piec pierniki to pomysł takiej dekoracji na pewno się nam spodoba. Trochę własnoręcznie upieczonych i ozdobionych pierników przeznaczmy właśnie na dekorację. Zróbmy dziurki w serduszkach czy gwiazdkach i powieśmy je w domu. Nie masz smykałki do pieczenia? Potnij pomarańczę na plasterki, a następnie je zasusz. Wysuszoną pomarańczę powieś w oknie – gotowe! 

(źródło obrazka: deccoria.pl)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane