Pstrokate i kiczowate zestawienia kolorystyczne powoli odchodzą do lamusa. Rezygnujemy z niespójnych misz-maszów na rzecz minimalizmu, prostych, geometrycznych i eleganckich rozwiązań. Zaczynamy sięgać po kolory, które jeszcze nie tak dawno były spychane na margines. Dotyczy to szczególnie niedocenianej bieli i czerni, które w duecie prezentują się naprawdę wspaniale.

 

1. Przy planowaniu czarno-białej łazienki kluczowy jest dobór i proporcja obu tych kolorów. Przede wszystkim wcześniej musimy zaplanować, co gdzie będzie się znajdowało, a następnie zwrócić uwagę na to, czy w naszej łazience jest odpowiednia ilość światła. Jeśli w łazience znajduje się okno – możemy wybrać sporą ilość czerni. W przeciwnym razie lepiej skupić się na bieli lub zadbać o odpowiednią ilość oświetlenia.

2. Warto w interesujący sposób zestawić ze sobą czarne i białe płytki. Możemy połączyć je we wzory geometryczne lub położyć na przeciwległych ścianach, albo też wydzielić część kąpielową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ściany zrobić zupełnie białe z dodatkiem czarnej mozaiki i czarną podłogę – wówczas możemy interesująco dobrać meble i ewentualne dodatki. Skorzystajmy z płytek ozdobnych w tych samych odcieniach, np. z kwiatami czy ciekawymi wzorami.

3. W czarno-białej łazience ważne będą wszystkie elementy dekoracyjne i kolorowe akcenty. Możemy operować tylko tymi dwoma kolorami, albo zdecydować się na wprowadzenie dodatków innego koloru. Świetnie pasować będzie nowoczesna i energetyczna czerwień, subtelny szafir czy błękit lub też różne odcienie szarości, które wbrew pozorom nie są smutne i przygnębiające. Jeśli decydujemy się tylko na dwa kolory, zadbajmy o duże lustro, które ożywi przestrzeń.

4. Czarno-białe barwy to nie tylko podłogi i ściana. Kabiny prysznicowe dostępne są nie tylko w jasnych, ale także ciemnych, czarnych kolorach. Podobnie jest z meblami: nie jest powiedziane, że meble do łazienki powinny być tylko białe. Śmiało możemy postawić na białe ściany i czarną kabinę prysznicową oraz meble. Nie bójmy się nowatorskich rozwiązań! 

(źródło obrazka: academy-of-angel.blogspot.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane