Małe mieszkanie jest wbrew pozorom wielkim polem o popisu. Należy przde wszystkim maksymalnie wykorzystać przestrzeń, a dodatkowo zadbać o to, aby była funkcjonalnie urządzona. W tym wszystkim nie można zapomnieć o dodatkach i odpowiedniej aranżacji, która szczególnie na małej przestrzeni jest potrzebna.

 

1. Główną rolę w małym i niezbyt przestronnym mieszkaniu powinno odgrywać ustawienie mebli. Powinniśmy postawić na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić nieco miejsca, a dodatkowo w pełni wpiszą się w nasze potrzeby. Warto wykorzystać wszelkie wnęki znajdujące się w mieszkaniu i zamontować półki lub szafki do samego sufitu. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście połączenie kuchni z salonem, dzięki czemu zyskamy jeden pokój.

2. Podstawą aranżacji małej przestrzeni jest gra światłem i kolorem. Koniecznie zadbajmy o odpowiednie oświetlenie każdego pomieszczenia, szczególnie jeśli sięgamy po mocniejsze i ciemniejsze kolory. Dobrym sposobem na rozbicie odważniejszych kolorów będzie powieszenie lustra. Jeśli idzie o ściany – wybierzmy albo stonowane kolory, aby powiększyć przestrzeń albo puśćmy wodze fantazji i zdecydujmy się na jedną ścianę w radosnym kolorze.

3. W niezbyt dużym mieszkaniu nie możemy pozwolić sobie na olbrzymią ilość dodatków. Powinnyśmy postawić na kilka mniejszych elementów dekoracyjnych i ustawić je w takich miejscach, w których nie będą nam przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Do tego celu wykorzystajmy przede wszystkim półki ścienne, regały lub oczywiście ściany. W rogu pokoju ustawny wazon ze sztucznymi kwiatami w energetycznym kolorze.

4. Z racji tego, że dysponujemy stosunkowo małą ilością miejsca, wykorzystajmy ściany. Możemy powiesić na nich obrazy lub fotografie w antyramach. Jeśli mamy jasne ściany, wybierzmy antyramy w różnych, energetycznych kolorach, które nieco ożywią przestrzeń. Świetnym wyjściem będzie też stworzenie ściennego albumu z biało-czarnych rodzinnych fotografii.

(źródło obrazka: wnetrzadaniela.pl)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane