Mieszkanie urządzone w stylu rustykalnym kojarzy nam się z domem rodzinnym, położonym na przedmieściach lub na swojskiej wsi. Wszystko jest harmonijne, niewymuszone i bliskie naturze. Obecne na rynku firmy lub prywatni przedsiębiorcy oferują nam dziesiątki różnego rodzaju dodatków które pasowały będą do mieszkania urządzonego w tym stylu. Jak je wybrać i na co zwrócić największą uwagę? Podpowiadamy!

 

1. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dodatki w stylu rustykalnym powinny być wykonane z naturalnego tworzywa, najlepiej przez rzemieślników czy artystów. Wiadomo oczywiście, że w sklepach i Internecie możemy znaleźć dodatki inspirowane stylem rustykalnym, które produkuje się masowo w fabrykach i ośrodkach przemysłowych, dzięki czemu są one tańsze i łatwiej dostępne. Wszystko zależy oczywiście od budżetu, jakim dysponujemy.

2. Dodatki rustykalne powinny występować głównie w stonowanych, neutralnych kolorach, które występują także w przyrodzie. Chodzi tutaj o odcienie brązu, beżu, białego czy kremowego. Taka stonowana paleta barw pozwala nam na szerokie zastosowanie dodatków tego typu, ponieważ doskonale komponują się praktycznie ze wszystkimi kolorami. Możemy więc umieścić je w pokoju o spokojnych, przygaszonym barwach, jak i bardziej intensywnych.

3. Nie zapominajmy o tworzywie. Możemy do woli wybierać w drewnianych dodatkach, które prezentują się znakomicie i są ponadczasowe, jak i ceramicznych lub metalowych. Piękna porcelanowa zastawa w kwiaty, kubki, filiżanki, talerze – to wszystko możemy umieścić na półkach w naczelnym miejscu kuchni, tak aby stanowiło ozdobę. Podobnie z metalowymi przedmiotami gospodarstwa domowego czy ozdobnymi figurkami.

4. Szczególną uwagę zwróćmy na materiały wybierane do domu. Do stylu rustykalnego świetnie pasować będą wszelkie rodzaju kwiaty, haftowane wzory czy koronki. Możemy zrezygnować z firanek lub wybrać te z naturalnego tworzywa bądź ozdobnych nici. Zadbajmy o wybór odpowiednich poszewek i kołdry, a także starannie wybierzmy materiał na zasłony lub narzutę na łóżko.

(źródło obrazka: pinterest.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane