Istnieje wiele elementów dekoracyjnych, którymi możemy ozdobić ściany. Niektórzy z nas wolą obrazy, podczas gdy inni na ścianach wieszają antyramy ze szkicami lub zdjęciami z rodzinnych wydarzeń. W ostatnim czasie coraz więcej z nas stawia na oryginalność. Zastanawia się, jak zaskoczyć współmałżonka czy przychodzących gości. Mamy dla Was propozycję – oryginalną ozdobę 3D! Jak ją wykonać? Przekonajmy się!

 

1. Tego rodzaju ozdoba do mieszkania w formie 3D jest niczym innym niż modelami ptaków czy motyli przymocowanymi do ściany. Wbrew pozorom nie jest praktyką często stosowaną ani jeszcze bardzo popularną. Dzięki temu jest niebywale oryginalna i z pewnością ożywi każde pomieszczenie. Nadaje się zarówno do salonu, sypialni, jak i pokoju naszego dziecka. Gotowe elementy możemy znaleźć w Internecie lub sklepie papierniczym.

2. Wybierzmy odpowiednie miejsca na jej umieszczenie. Dekoracja ta będzie na tyle widoczna, że na ścianie na której ją umieścimy warto zrezygnować już z innego rodzaju ozdób takich jak obrazki czy antyramy ze zdjęciami. Może to być ściana nad kanapą w salonie lub miejsce nad łóżkiem w sypialni. W pokoju dziecięcym możemy umieścić ją zarówno na ścianie, jak i na suficie nad łóżeczkiem – dzieci będą zachwycone!

3. Kluczową kwestią będzie dobór koloru. Możemy wybrać taki kolor, który jeszcze bardziej podkreśli trójwymiarowość naszej dekoracji – jeśli posiadamy jasną lub pastelową ścianę, wybierzmy motyle czarne lub intensywnie granatowe. Dobrze będą także wyglądały w kolorze zlewającym się niemal ze ścianą (np. w wypadku jasnej ściany – w kolorze białym lub pastelowym). Wybór zależy od nas – te papierowe ozdoby dostępne są w praktycznie każdym kolorze.

4. Jak przymocować motyle? Zakupione elementy należy podkleić taśmą dwustronną. Element taśmy powinien być na tyle niewielki, by nie wystawał spod motyla czy ptaka. Następnie musimy odgiąć skrzydła do góry, w taki sposób, by ich nie uszkodzić. Następnie przyklejamy je do ściany, odklejając dwustronną taśmę. Możemy ułożyć dowolny wzór: koła, serca lub po prostu klucza lecących ptaków.

(źródło obrazka: bloghunter.pl)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane