Za oknami zrobiło się kolorowo. Liście drzew zmieniły barwy na pomarańczowy, żółty lub czerwony. Niedługo wieczory staną się krótsze, a noce całkiem zimne. To najwyższy czas, by przygotować nasz balkon na nadchodzącą późną jesień. Jest kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać. Zadbajmy o to, aby móc jak najdłużej korzystać z ciepłych godzin na balkonie.

 

1. Jesień za oknem nie musi wcale oznaczać rezygnacji ze spędzania czasu na balkonie. Jeśli go odpowiednio urządzimy i wygospodarujemy czas wówczas, gdy operuje na nim słońce, dalej będziemy mogli się cieszyć wypoczynkiem na świeży powietrzu. Korzystajmy z balkonu tak długo, jak tylko możemy i w żadnym razie nie róbmy z niego piwnicy czy magazynu na niepotrzebne rzeczy!

2. Odpowiednio zabezpieczmy nasze ogrodowe meble. Na jesień i zimę dobrze jest pokryć je farbą lub specjalnym preparatem zapobiegającym korozji – pamiętajmy o tym szczególnie wówczas, gdy mamy metalowe lub żeliwne meble. Stolik przykryjmy ceratą, ponieważ jesień to okres deszczy i pierwszych przymrozków. Możemy ceratę przymocować gumką lub sznurkiem, aby nie zwiał nam jej wiatr.

3. Jeśli na balkonie posiadamy dywanik lub poduszki do siedzenia, koniecznie pamiętajmy o tym, aby wchodząc do mieszkania zabrać je ze sobą. W żadnym razie nie możemy zostawiać ich na balkonie na noc, ponieważ zawilgną i ciężko nam będzie pozbyć się przykrego zapachu. Dodatkowo może spaść deszcz lub śnieg, który je doszczętnie zmoczy i ciężko nam będzie tak gruby materiał wysuszyć.

4. Pamiętajmy o odpowiedniej aranżacji. W jesieni nie musimy rezygnować z pięknych kwiatów i ozdób. Jesienne kwiaty takie jak wrzos, starzec czy bratki możemy umieścić w doniczkach, gdyż przetrzymają one chłodniejszą temperaturę. Nie rezygnujmy jeszcze z ozdobnych lampionów i latarenek szczególnie teraz, gdy dzień staje się krótszy.

(źródło obrazka: infojardin.com)

 

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane