Wiele z nas z pewnością zadaje sobie pytanie: jak wykorzystać w mieszkaniu czarne meble? Czy wypada? Do czego je dopasować? Gdzie szukać? Z jakimi kolorami zestawić? Otóż wbrew pozorom czarne dodatki i meble do mieszkań są często wybierane i mają się całkiem nieźle. Wymagają odpowiedniej aranżacji i wystroju, ale efekt jest powalający. Powinny spodobać się zarówno zwolennikom klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

 

1. Istnieje przekonanie, że czarne meble nie nadają się do mieszkania. Przede wszystkim dlatego, iż są ciemne i ciężko zestawić je z innymi kolorami tak, aby uzyskać ładny i niewymuszony efekt. Nic bardziej mylnego. Kluczem do wszystkiego jest oczywiście umiar i odpowiednie zestawienie akcentów kolorystycznych. Ważny jest zarówno kolor ścian, jak i dodatków, które wybierzemy do danego pomieszczenia.

2. Przede wszystkim dokładnie rozważmy wybór koloru ścian. Nie powinien być on zbyt ciemny, gdyż czarne meble są już wystarczająco obciążające dla przestrzeni. Warto postawić na jaśniejszy lub neutralny odcień, który pozwoli nam wyeksponować piękne, czarne meble. Jako tło świetnie sprawdzą się różnego rodzaju szarości lub odcienie bieli. Biało-czarne połączenie jest zawsze na topie: pozwala na urządzenie zarówno klasycznego wnętrza, jak i nowoczesnego.

3. Czarne meble sprawdzą się właściwie w każdym pomieszczeniu. Może to być salon, do którego wstawimy czarny stolik na kawę i stylowe komody lub sypialnia, w której główny akcent położymy na czarne łóżko, komodę i szafę. Możemy także wstawić czarne meble do mniejszego pomieszczenia, takiego jak łazienka lub toaleta. Wówczas pamiętajmy jednak o tym by był to mebel niezbyt duży, który nie przytłoczy wnętrza.

4.Kluczem są oczywiście odpowiednie dodatki, które ożywią nieco dane pomieszczenie i będą kontrastowały z ciemnymi meblami. Możemy wybrać zarówno stonowane drobiazgi w jasnych, pastelowych i beżowych barwach, jak i intensywnych np. chabrowym, turkusowym, czerwonym czy zielonym. Mocny, kolorystyczny akcent w postaci kwiatów, ramki czy designerskich przedmiotów świetnie zagra z czarnymi meblami. Dodajmy to tego metalowe lub szklane elementy w postaci lamp czy zegarów.

5. Na koniec zadbajmy o wybór odpowiednich zasłon oraz dywanu. Możemy zdecydować się na kupno czarnego dywanu pod warunkiem, że podłoga jest bardzo jasna. Zasłony lepiej wybrać w nieco jaśniejszym kolorze, ewentualnie pokusić się na czarny wzór lub print na materiale.

(źródło obrazka: dkd.com.ua

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane