Tapety powracają do łask! Jeszcze jakiś czas temu tapeta w domu była po prostu reliktem lat dziewięćdziesiątych, dzisiaj święci triumfy na polskim i zagranicznym rynku. Dostępne są dziesiątki różnych rodzajów tapet i setki najróżniejszych wzorów, z których każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Przed ich zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 

1. Przede wszystkim zastanówmy się nad tym do jakiego pomieszczenia chcemy wybrać tapetę. Sporo będzie zależało od jego wielkości i od sposobu w jaki jest urządzony. Warto zainwestować w lepszej jakości tapetę, która będzie się dobrze trzymać i wytrzyma wiele lat. Najlepsze są oczywiście tapety tekstylne oraz te wykonane z włokna szklanego, które dobrze ukryją wszelkie nierówności. Oporne są także tapety winylowe, które możemy zmywać – świetnie sprawdzą się w kuchni.

2. Najprostrzym sposobem na wykorzystanie tapety w mieszkaniu jest oczywiście wytapetowanie nią całego pokoju. Pytanie tylko: jaką tapetę wolimy? Dostępna kolorystyka jest niezwykle szeroka: od pastelowych jasnych kolorów, do ciemnych i intensywnych. Możemy kupić tapety we wzory geometryczne, kwiatowe, drobne szlaczki lub duże dekoracyjne motywy. Nie brak tapet imitujących wzornictwo lub pasujących do wnętrz rustykalnych: w jasnych, stonowanych kolorach, w drobne kwiatuszki lub kropki.

3. Możemy oczywiście połączyć dwie tapety, które mają różne wzory. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią eksperymentować i nie boją się oryginalnych połączeń. Dużo zależy od tego w jaki sposób je dobierzemy - warto, aby obie tapety miały przynajmniej jeden wspólny kolor, dzięki czemu całość będzie spójna. Połączenia takie sprawdzą się w większych pomieszczeniach, takich jak np. sypialnia lub pokój dzienny.

4. Nie musimy tapetować całego pomieszczenia i pokrywać tapetą wszystkich ścian. Śmiało możemy ją połączyć z innym materiałem np. z farbą malarską, która pomalujemy jedną lub dwie ściany. Odpowiednio wybrana farba dodatkowo wyeksponuje wybraną przez nas tapetę i będzie stanowić śwetne jej uzupełnienie. Najlepiej wybrać taki kolor farby, który dobrze pojawia się na tapecie lub występuje w podobnej tonacji, a efekt będzie naprawdę wspaniały.

5. Tapeta lub fototapeta idealnie nadaje się do pokoju dziecka. Możemy wykorzystać motyw fototapety na którym przedstawiony jest las, polana lub postaci bajkowe i umieścić ją na jednej ścianie.Z kolei z tapety można za pomocą szablonu wyciąć różnej wielkości figury np. serduszka i przykleić je na tej ścianie, która zamiast tapetą zostałą pokryta farbą.

(źródło zdjęcia: kikk.no)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane