Łazienka to wyjątkowe miejsce w domu w którym możemy się zrelaksować i chwilę odpocząć. Szybki prysznic po całym dniu pracy lub półgodzinna kąpiel to coś, co lubimy najbardziej. Warto zadbać o to, abyśmy w naszej łazience czuli się na prawdę dobrze. Zainwestujmy w jej wykończenie, aby prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

 

1. Wszystko zależy od tego w jakim stylu chcemy urządzić naszą łazienkę: w nowoczesnym czy stylowym. W łazience nowoczesnej istotny będzie pomysł oraz oryginalność. Postawmy na ciekawe płytki, faktury, wzory. Granica pomiędzy podłogą a ścianami może zostać zatarta, płytki mogą pokrywać jedynie wybrane części ściany. Wybierzmy kontrastowe i zaskakujące połączenia –bawmy się kolorami i rodzajami materiałów.

2. Przeciwnie w łazience klasycznej. W łazience klasycznej dominują proste i sprawdzone rozwiązania. Zestawione kolory wzajemnie się uzupełniają, płytki są w stonowanych, jasnych kolorach. Warto wykorzystać płytki ozdobne, które posiadają delikatne i subtelne wzory. Pamiętajmy, że klasyczna łazienka nie musi oznaczać nudy – zainwestujmy w ciekawe, intensywniejsze dodatki, które będą współgrać z płytkami.

3. W większych łazienkach mżemy sobie pozwolić na urządzenie przestrzeni w określonym stylu. Może to być styl retro, rustykalny lub nawiązujący do jakiegoś kraju lub kultury. Wymaga to oczywiście odpowiedniego wykończenia, pasująceg do całego wystroju. Na rynku znajdziemy płytki imitujące marmur lub kamień, które będą pasowały do łazienki w stylu antycznym, płytki przypominające drewno odpowiednie dla łazienki orientalnej lub płytki wystylizowane na stare, które sprawdzą się w łazience rustykalnej.

4. Jeśli nie chcemy zbytnio eksperymentować, możemy skorzystać z gotowyh kolekcji, które dostępne są w sklepach. Na taką kolekcję składają się zazwyczaj płytki podłogowe, ścienne, ozdobne oraz mozaika. Skorzystanie z gotowej kolekcji jest praktyczne i pozwala oszczędzić czas. Poza tym, nie musimy się obawiać, że wybrane płytki nie będą się ze sobą zgrywały.

5. Świetnym elementem dekoracyjnym w łazience jest wprowadzenie nie tylko płytek ozdobnych, ale także mozaiki. Mozaika dostępna jest w przeróżnych rozmiarach i kolorach, może być matowa lub błyszcząca. Możemy nią wyłożyć jedną ścianę, miejsce przy kabinie prysznicowej lub stworzyć z niej pasek ozdobny, który biegł będzie wokoło łazienki.

(źródło obrazka: pinterest.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane