W tym roku lato wyjątkowo daje nam się we znaki. Takie fali upałów nie mieliśmy od dawna. Przed wysokimi temperaturami najlepiej oczywiście schronić się w mieszkaniu. Jeśli zastosujemy się do kilku kroków, z pewnością poradzimy sobie z gorącym latem i będziemy przygotowani na kolejne lata niezwykle ciepłych letnich miesięcy.

Unikaj nasłonecznienia

Po pierwsze: ograniczmy liczbę słońca wpadającego przez okno. Jeśli posiadamy rolety lub metalowe żaluzje – koniecznie opuśćmy je na dół w godzinach, w których słońce świeci do tej części mieszkania. Jeśli nie posiadamy rolet, skorzystajmy ze zwykłych zasłon. Najskuteczniejsze są oczywiście rolety zewnętrze, które chronią także przed rozgrzanym powietrzem.

Oszczędzaj energię

Czy wiesz o tym, że do dodatkowego nagrzewania mieszkania w upalne dnie przyczynia się także używanie dużej ilości sprzętów elektrycznych? Nie chodzi tutaj oczywiście o sprzęty, których używanie jest dla nas konieczne, ale o te, bez których możemy się obejść. Pamiętajmy, że w trakcie upałów sprzęt taki nagrzewa się szybciej i dodatkowo ociepla pomieszczenie!

Klimatyzacja lub wiatrak

Jeśli dysponujemy większym budżetem i szukamy trwałego i prostego sposobu na upały, to zainwestujmy w wiatrak lub klimatyzację. Wiatrak jest dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem, które możemy przenosić z miejsca na miejsce. Klimatyzacja z kolei pozwoli nam na generowanie zarówno zimnego powietrza w lecie, jak i ciepłego w zimie. Jest to sprawdzona i długoletnia inwestycja.

(źródło obrazka: tumblr.com)

 

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane