Herbata jest obok kawy najpopularniejszym napojem na świecie. Świetnie sprawdza się jako dodatek do śniadania, obiadu, a także kolacji. W zimie ociepla organizm, a w lecie pomaga radzić sobie z wysoką temperaturą. Zadbajmy o to, aby w naszym mieszkaniu znalazło się miejsce na herbatę. Jeśli będziemy odpowiednio ją przechowywać, nie straci wartości odżywczych.

Unikaj światła

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że herbata – zarówno ekspresowa, jak i liściasta, nie powinna być wystawiona na promieniowanie słoneczne. Promienie ultrafioletowe nie tylko wysuszają herbatę, ale także odbierają jej korzystne właściwości. Nie zapominajmy o pozostałych źródłach ciepła – herbatę lepiej trzymać z dala od piekarnika czy kuchenki. Im chłodniejsze miejsce, tym lepsze.

Strzeż się wilgoci

Wilgoć obok ciepła to największy wróg herbaty. Ogromną zaletą herbaty jest jej długi termin przydatności, który zazwyczaj wynosi kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Pamiętajmy jednak, że sucha herbata źle reaguje na wszelkie przejawy wilgoci. Wchłania ona wilgoć z powietrza, dlatego trzymajmy ją z dala od kuchenki, na której gotujemy i lodówki.

Uwaga na zapachy

Oczywistym jest, że niebywałą zaletą herbaty jest jej zapach i aromat. Aby zatrzymać go jak najdłużej należy nie tylko szczelnie przechowywać herbatę, ale i trzymać ją z dala od innych mocno aromatyzowanych produktów. Nie trzymajmy herbaty w tej samej szafce co przypraw! Najlepszy będzie szczelnie zamykany pojemnik np. pudełko lub metalowa puszka.

(źródło obrazka: tumblr.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane