Rośliny są niekwestionowaną ozdobą każdego mieszkania. Bez względu na to, czy lubimy rośliny czy nie, powinniśmy rozważyć trzymanie ich w mieszkaniu. Chociażby ze względów zdrowotnych lub estetycznych. Na rynku jest tak ogromny wybór różnych rodzajów i gatunków, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Palmy

Palmy są niezwykle efektowne. Dodatkowo przywodzą na myśl wspomnienie wakacji i egzotyczne kraje. Osiągają zazwyczaj duże rozmiary, dlatego decydując się na tę roślinę, musimy od razu zagospodarować potrzebne miejsce. Najlepiej w miejscu nasłonecznionym i nieprzechodnim – gdy się rozrośnie nie będzie przeszkadzała domownikom.

Kaktusy

Kaktusy są wdzięcznymi roślinami, które z łatwością utrzyma każdy z nas. Jeśli nie ma nas często w mieszkaniu, dużo pracujemy lub po prostu zapominamy o podlewaniu – kaktus będzie dla nas idealny. Są większe i mniejsze, o fantazyjnych kształtach, kwitnące lub nie. Świetnie aklimatyzują się w mieszkaniu. Pamiętajmy jednak o tym, by stały w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt!

Kwitnące drzewka

Ten rodzaj roślin z pewnością wymaga większego zaangażowania i nieco większych nakładów pracy. Wszystko to jednak przekłada się na efektywny wygląd rośliny. Wśród kwitnących drzewek możemy wymienić szczególnie popularne drzewka pomarańczowe lub pomidorowe, które rodzą prawdziwe owoce. Niezwykle piękne są drzewka bonzai, które należy skrupulatnie przycinać.

(źródło obrazka: tumblr.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane