Urządzanie biblioteczki to zazwyczaj duże wyzwanie. Szczególnie, jeśli nasze mieszkanie nie jest zbyt przestronne i dysponujemy ograniczoną ilością miejsca. Ci z nas, którzy kochają książki i posiadają ich w mieszkaniu setki mają nie łatwy orzech do zgryzienia. Jak bowiem urządzić biblioteczkę na niewielkiej przestrzeni? Podpowiadamy!

Uporządkuj

Zanim zaczniemy planować urządzenie biblioteczki w naszym mieszkaniu, powinniśmy przeprowadzić porządki w naszych książkach. Warto je posegregować – tematycznie bądź alfabetycznie, co ułatwi późniejsze znalezienie upragnionej pozycji. Jeśli posiadamy dublety – oddajmy je do biblioteki lub domu dzieci; zyskamy tym samym cenne miejsce.

Zagospodaruj przestrzeń

Nie jest powiedziane, że cała biblioteczka musi znajdować się w jednym miejscu. W małym mieszkaniu możemy mieć problem z wygospodarowaniem całej ściany na duży regał, dlatego należy zastanowić się, w jaki sposób podzielić książki. Możemy umieścić je zarówno w salonie, sypialni, jak i biurze. W końcu książki stanowią smakowity dodatek do każdego mieszkania!

Szukaj alternatyw!

Książki nie koniecznie powinny znajdować się tylko i wyłącznie na regale. Możemy skorzystać ze stylowych stojaków, w których je umieścimy lub poukładać na półkach wiszących na ścianie. Z pomocą przyjdą nam także komody bądź siedziska, pod którymi znajdują się półki na książki lub czasopisma.

(źródło obrazka:tumblr.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane