Loggia jest niczym innym jak balkonem wnękowym, który częściowo wnika w przestrzeń wnętrza naszego mieszkania. Jest miejscem pośrednim pomiędzy zamkniętą częścią mieszkania, a zewnętrzną przestrzenią. Jeśli dobrze ją zagospodarujemy będziemy mogli czerpać z niej wiele korzyści. Należy tylko odpowiednio ją urządzić.

Miejsce relaksu

Loggię, w zależności od naszych potrzeb, możemy podzielić na kilka części. Zazwyczaj loggia jest całkiem spora, a co za tym idzie stwarza różnorodne możliwości. Warto urządzić w niej strefę do relaksu, w której będziemy mogli odpocząć. W lecie postawimy w niej leżaki lub krzesła, a w jesieni pozostawimy przestrzeń, w której będziemy mogli wypić gorącą herbatę.

Całoroczny ogród

Pamiętajmy o tym, że loggia to także zielona część mieszkania, w której możemy hodować rośliny. W letnim okresie mamy oczywiście dużo większe możliwości: warzywa, owoce i różnorodne kwiaty. W chłodniejszych miesiącach możemy zając się uprawą iglaków albo roślin, które dobrze znoszą niskie temperatury. Pomyślmy także o szklarni, w której będziemy mogli trzymać rośliny.

Suszarnia i spiżarnia

Część loggię warto zagospodarować na schowek. Umieśćmy na niej komodę lub niską szafkę, która posłuży także jako stolik lub siedzisko, a w środku schowajmy te sprzęty, na które nie koniecznie mamy miejsce w mieszkaniu. W chłodniejszych miesiącach możemy tam przechowywać także przetwory i artykuły spożywcze.

(źródło obrazka: tumblr.com)

 

 

 

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane