Zwykle unikamy zielonego w naszych mieszkaniach. Właściwie to nie wiadomo dlaczego – wielu z nas lubi ten kolor i kojarzy mu się raczej z ciepłymi i przyjemnymi porami roku. Poza tym jest pobudzający i nastraja pozytywnie. Warto wykorzystać go w mieszkaniu chociażby jako kolor dodatków, czy elementów dekoracyjnych – od razu zobaczymy różnicę.

Duża dawka energii

Zielony kolor to przede wszystkim prawdziwa bomba energetyczna. Bez względu na to, czy wybierzemy przygaszona pistację, intensywną trawiastą czy butelkową zieleń – w naszym mieszkaniu od razu zrobi się żywiej. Kolor ten wprawia w dobry nastrój i będzie świetnym dodatkiem do salonu, sypialni czy pokoju dzieci.

Odpowiednia kolorystyka

Zielony nie jest wbrew pozorom kolorem, który ciężko wprowadzić do wnętrza. Wystarczy umiejętnie zestawić go z innymi barwami. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście bardzo jasny i neutralny kolor – może to być biel, beż lub popiel. Jeśli nie boimy się odważnych połączeń, możemy postawić na ciepłe żółcie i pomarańcze lub intensywny turkus czy stonowaną czerń.

Interesujące dodatki

Zielony doskonale można połączyć z różnego rodzaju botanistycznymi i roślinnymi dodatkami. Pięknie prezentują się w jego towarzystwie designerskie tapety na ściany – możemy wybierać większe i mniejsze wzory, w zależności od intensywności zielonego. Do tego ozdoby kwiatowe i suszone rośliny. Nie może zabraknąć żywych roślin – to naturalne dopełnienie tego żywego koloru.

(źródło obrazka: tumblr.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane