Kwiaty w mieszkaniu to jest to. Bez względu na to, jaki styl wnętrzarski uwielbiamy, kwiaty z pewnością do nas przemówią. Możemy zdecydować się na bardziej subtelną wersję lub na gęsty, wyrazisty wzór – wszystko zależy od urządzenia pomieszczeń w naszym domu i kolorystyki. Podpowiadamy Wam, na co zwrócić uwagę.

Połącz z kolorem

W zależności od tego, jaki wzór kwiatowy wybierzemy, może on wtopić się w tło lub stać się bardzo widocznym akcentem w naszym mieszkaniu. Wzór taki najlepiej zestawić z kolorem, który się na nim pojawia – taki akcent wspólny sprawi, że całość będzie spójna. My proponujemy pastele i jasne kolory, ewentualnie ciemniejszy, ale wyważony akcent kolorystyczny.

Postaw na tekstylia

Nic tak dobrze nie współgra z kwiecistymi wzorami, jak tekstylia. Najlepiej będą one wyglądały we wnętrzu rustykalnym, retro albo w stylu schabby-chic, ale nie oznacza to wcale, że nie możemy ich wprowadzić do wnętrza minimalistycznego. Rozważmy firanki, zasłony lub pościel w kwiatowe wzory, a do salonu zakupmy poszewki w kwiaty lub ciekawą narzutę na kanapę i fotele.

Wybierz dodatki

Efektowne dodatki zdecydowanie dodają wyrazu każdemu wnętrzu. Jeśli chcemy nieco ocieplić albo ożywić nasze mieszkanie, to wzór kwiatowy sprawdzi się tutaj doskonale. Wystarczą takie drobiazgi jak doniczki, wazony lub ramki na zdjęcia w kwiatowy wzór, aby zmienić wygląd pomieszczenia. W sypialni możemy zdecydować się na kwiecisty zagłówek łóżka, a w pokoju dzieci na kwieciste abażury.

(źródło obrazka: tumblr.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane