Któż z nas nie marzył o salonie z dużymi oknami, które zajmowałyby całą ścianę. Dzisiaj nasze marzenie jest w pełni osiągalne, gdyż wiele mieszkań o podwyższonym standardzie posiada duże okna w salonie lub sypialni. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, w których wyjaśniamy, jak wykorzystać taki atut naszego M.

Przestrzeń

Oczywiście największą zaletą dużych w okien w mieszkaniu jest to, że optycznie powiększają one przestrzeń. W połączeniu z jasnymi kolorami mogą one naprawdę znacznie „powiększyć” dane pomieszczenie. Z drugiej strony duże okna pozwalają na wykorzystanie ciemniejszych kolorów we wnętrzu, gdyż przestrzeń nie zmniejsza się aż tak znacznie.

Oświetlenie

Drugą zaletą dużych okien jest duża ilość promieni słonecznych, jaka wpada do mieszkania. Jest to korzystne szczególnie jesienią i zimą, gdy dni są krótkie i gdy ilość godzin słonecznych jest znacznie ograniczona. Wpływa to dobrze zarówno na nasz nastrój, jak i na roślinność, którą posiadamy w naszym mieszkaniu.

Aranżacja

Duże okna to także duże pole do popisu, jeśli idzie o kwestię aranżacji i dodatków. Im większe okno, tym efektowniej wyglądać będą powieszone przez nas firanki i zasłony. Jeśli nie chcemy ograniczać dostępu światła wybierzmy zasłony tiulowe albo zrezygnujmy z nich i wybierzmy bogatsze zasłony. Nie zapomnijmy o ustawieniu dodatków i designerskich akcesoriów na parapecie!

(źródło obrazka: tumblr.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane