Rośliny są znakomitym dodatkiem do mieszkania. Posiadają nie tylko walory estetyczne, ale bardzo często także zdrowotne. Przed zakupem rośliny dowiedzmy się o niej więcej: może się okazać, że nie powinna stać w miejscu, w którym śpimy lub wręcz przeciwnie: że jej obecność przyniesie nam wiele korzyści.

Paproć

Niegdyś zielone paprocie obecne były w większości domów. Później z czasem stały się mniej popularne, by teraz znowu gościć w naszych domach. Rośliny te pochłaniają wiele szkodliwych substancji, które znajdują się w tapetach, wykładzinach czy farbie oraz jonizują powietrze. Dodatkowo neutralizują negatywne promieniowanie komputera i telewizora.

Aloes

Być może są wśród nas miłośnicy napojów aloesowych albo maści i suplementów, zawierających tę cenną roślinę. Z racji na jego wartości przeciwzapalne, bakteriobójcze i regenerujące, warto mieć go w swoim mieszkaniu. Jest rośliną wieloletnią, która osiąga nawet kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Można wykorzystać go do leczenia ran czy problemów z cerą.

Kaktus

Często – i zupełnie niepotrzebnie – kojarzą nam się jedynie z kolcami i utrudnioną pielęgnacją. Prawda jest taka, że kaktus ma niezbyt rozległe potrzeby i jest mało wymagający w pielęgnacji. Z racji tego, że nie trzeba go często podlewać, jest on idealną alternatywą dla tych, którzy często wyjeżdżają lub nie pamiętają o częstym podlewaniu. Jest rośliną wieloletnią, która będzie rosła wiele lat.

(źródło obrazka: tumblr.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane