Wabi-sabi to określenie japońskiej filozofii i epoki designu, która stała się jednym z najgorętszych trendów wnętrzarskich tego roku.

Filozofia wabi-sabi polega na autentyczności i odnajdywaniu subtelnego piękna w nieperfekcyjnych przedmiotach. To zdecydowana sprzeczność z dzisiejszym konsumpcjonizmem oraz katalogowymi wnętrzami, która dopuszcza myślenie, że nie wszystko jest i musi być idealne.

Piękno stylu wabi-sabi to przede wszystkim zadrapania, rysy, surowość ścian, które są symbolem upływającego czasu oraz użytkowania. Ideą stylu jest minimalizm, który skupia się na ludziach zamieszkujących dane wnętrze, nie na samych pomieszczeniach.

Paleta kolorów występująca w tym stylu to głównie biel, kość słoniowa oraz kolory ziemi bazujące na naturalnych materiałach – kamień, drewno, wiklina itp. Tutaj nie ma miejsca na upiększenie, udawanie oraz zastępowanie wysłużonych przedmiotów nowymi.

Osoby, które praktykują wabi-sabi we wnętrzach nazywane są wabibitos: „osoby, które są w stanie stworzyć kompletną całość z ośmiu części, kiedy reszta z nas musi mieć tych części dziesięć”.

Bez względu na to, jaki styl lubimy, czy są to futurystyczne formy i nowoczesne kształty, czy jest nam bliska japońska filozofia – aranżując mieszkanie, pamiętajmy, aby było ono odzwierciedleniem nas samych.

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane