Mieszkanie pełne kwiatów nie tylko pięknie wygląda, ale i dobrze działa na domowników. Z pewnością dlatego tak wielu z nas kupuje kwiaty doniczkowe i decyduje się na ich hodowlę. Od jakiegoś czasu coraz popularniejsze stają się kaktusy, które są stosunkowo łatwe w uprawie. Decydując się na ich zakup należy jednak pamiętać o kilku rzeczach.

 

Wyjątkowe rośliny

Kaktusy cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ kwitną cały rok i są bardzo wytrzymałe – nie muszą być często podlewane, dlatego też nie będą stanowić problemu podczas wakacji czy urlopu. Są to rośliny wieloletnie, które przy odpowiedniej uprawie będą cieszyły nasze oczy długi czas. Co więcej, występują w rozmaitych kształtach, wielkościach i kolorach. Bez problemu znajdziemy także kaktusy, na których rosną nie tylko kolorowe cierpnie, ale i kwiaty.                                                                    

Codzienna pielęgnacja

Kaktusy, jak wszystkie inne rośliny, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie istotny jest poziom wilgotności, jaki powinniśmy im zapewnić. Jeśli idzie o podlewanie – to nie ma na nie określonej reguły co do jego częstotliwości. Powinniśmy wziąć pod uwagę porę roku, stopień nasłonecznienia, a także temperaturę, w jakiej stoi roślina. Zwróćmy uwagę, aby podlewać je dopiero, gdy ich powierzchnia wyschnie całkowicie!

Pamiętaj o przezimowaniu

Zima to szczególny czas dla wszystkich roślin. Niektóre zrzucają liście, innym opadają tylko kwiaty – wszystkie wymagają jednak specjalnej troski. Szczególnie kaktusy. Musimy pamiętać, że w zimie zachowują się one szczególnie – ich pielęgnacja w zimie znacząco powinna różnić się od tej, którą wykonujemy latem lub wiosną. Proces zimowania rozpoczyna się dosyć wcześnie – powinnyśmy przygotowywać do niej roślinę już wczesną jesienią.

Przesuszenie?

Wbrew pozorom istnieją kwiaty, które potrzebują przesuszenia. Zaliczają się do nich kaktusy, którym powinniśmy w okresie zimowym pozwolić się „przesuszyć”. Dobrze jest nie tylko ich nie podlewać, ale także nie nawozić w tym czasie. Trzymajmy je raczej w chłodnym miejscu, a jeśli jest to niemożliwe – owińmy je folią aluminiową. Do normalnej pielęgnacji powróćmy dopiero w okresie wiosennym, kiedy roślina obudzi się do życia.

(źródło obrazka: pinterest.com)

 

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane