Późna jesień i zima to wyjątkowo trudny okres dla wszystkich zwierząt. Temperatura znacząco spada, noce są zimne, zaczyna sypać śnieg. Pamiętajmy, że szczególnie wówczas los zwierząt zależy od nas. Mają trudności ze zdobyciem pokarmu, która ukryta jest pod grubą warstwą lodu. Przygotujmy karmnik dla ptaków, który w zimnych miesiącach będzie dla nich wybawieniem.

 

1. Dokarmianie ptaków z pewnością sprawi przyjemność nie tylko najmłodszym, ale i nam. Kiedy rozsypiemy w nim ziarno możemy obserwować, jak w środku latają nasi mali przyjaciele. Nas nie kosztuje to ani dużo czasu, ani pieniędzy, a możemy pomóc! Wystawmy karmnik późną jesienią – w zależności od tego, kiedy pojawią się pierwsze przymrozki i śnieg. Pamiętajmy o tym, aby nie dokarmiać ptaków, gdy jest ciepło, a więc gdy szukaniem pokarmu powinny zająć się same.

2. Przede wszystkim przygotujmy niezbędne materiały, które będą nam potrzebne. Możemy wykonać je sami z drewna lub zakupić w sklepie. Na początku musimy wykonać szkielet, na którym trzymać się będzie cały karmnik. Połączmy kantówki (o długości około 20-25 centymetrów), które będą podstawą karmnika. Będziemy do tego potrzebować gwoździ i młotka, a najlepiej wiertarki. Od razu możemy wykonać z boku dziurki, do których przymocujemy listewki boczne.

3. Ważne jest zainstalowanie bocznych listewek, dzięki którym pokarm nie zostanie wysypany czy wydmuchany z karmnika. Przymocujmy je na brzegach za pomocą gwoździ. Następne od tych listewek musimy poprowadzić pionowe listewki do góry, na których będzie opierał się daszek naszego karmnika. Daszek powinien być umieszczony na wysokości 25-35 centymetrów – ważne, aby nie był ani za nisko, ani za wysoko.

4. Na końcu, kiedy karmnik jest już gotowy, warto zabezpieczyć go przez warunkami atmosferycznymi. Dobrze byłoby zaimpregnować drewno, aby nie uległo zniszczeniu. Impregnat dostaniemy w sklepach. Nanieśmy go za pomocą pędzelka na zewnętrzne elementy karmnika – nie lakierujmy go wewnątrz, gdyż nie ma takiej potrzeby. Gotowy, wyschnięty karmnik przymocujmy do balustrady lub umieśćmy w rogu balkonu lub na parapecie.

(źródło obrazka: zszywka.pl

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane