W końcu nadeszły zimniejsze miesiące. Za oknem stało się wietrznie i deszczowo, a wkrótce pewnie spadnie pierwszy śnieg. Niestety za sprawą tego wszystkiego z pewnością będziemy spędzać mniej czasu na świeżym powietrzu. Przy minusowych temperaturach nie będziemy już mogli tak długo spacerować, ani uprawiać aż tylu sportów, co w lecie. Zadbajmy zatem o właściwe wywietrzenie naszego mieszkania.

 

1.  Wietrzenie mieszkania zimą jest szczególnie konieczne dlatego, abyśmy byli odpowiednio dotlenieni. Zima to w końcu czas, gdy niechętnie wychodzimy z domu i poddajemy się jakiemukolwiek ruchowi. Pamiętajmy jednak o tym, że jesień i zima to sezon grzewczy, podczas którego musimy szczególnie dbać o oszczędność. W jaki sposób wietrzyć mieszkanie, aby nie zabrakło w nim świeżego powietrza, ale i nie uciekało ciepło? Wystarczy zastosować się do kilku rad.

2. Przede wszystkim podczas wietrzenia powinniśmy pamiętać o tym, aby wówczas, gdy okno jest otwarte, zakręcić zawór od grzejnika. Chyba, że mamy zawór współpracujący z czujnikiem, który wyłączy się automatycznie). W przeciwnym razie jest to nie tylko marnotrawstwo pieniędzy, ale także narażenie na dodatkowe koszty. Dlaczego? Jeśli zimne powietrze owiewać będzie zawór, wówczas grzejnik pracować będzie z maksymalną mocą!

3. Naczelną zasadą, którą powinna nam towarzyszyć przez cały sezon grzewczy jest krótkie, ale intensywne wietrzenie. Jeśli na dworze panuje mróz, otwórz okno jedynie na kilka lub kilkanaście minut – nie ma potrzeby zostawiać okno otwarte na dłużej. Po jego zamknięciu temperatura szybko wróci do normy, dlatego że energia cieplna skumulowana jest w ścianach, podłodze, suficie i przedmiotach znajdujących się w mieszkaniu.

4.  Pamiętaj, że wietrzenie mieszkania i jednoczesne silne go ogrzewanie jest całkowicie bezsensowne – marnujemy wówczas wiele energii cieplnej! Lepiej otwierać okno kilkakrotnie w ciągu dnia, niż jeden raz a długo – ta metoda jest kompletnie niewydajna. Marnujemy energię cieplną, która się wytworzyła, a co za ty idzie marnujemy także nasze pieniądze. Co gorsze przez otwarte okno może wpaść duża ilość śniegu lub deszczu, co spowoduje wytworzenie się wilgoci.

(źródło obrazka: yesclean.net)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane