Naczelnym elementem każdej łazienki jest oczywiście wanna. Z pewnością wielu jest wśród nas także zwolenników prysznica, ale nie oszukujmy się – to wanna jest prawdziwą królową łazienek. Urządzając lub remontując łazienkę warto zastanowić się, jaką wannę wybrać: czy w zabudowie czy wolno stojącą.

 

1. Ogromną zaletą wanien wolnostojących jest ich estetyczny i ekskluzywny wygląd. Występują w najróżniejszych kształtach i kolorach. Może wybierać w rozmaitych materiałach: na rynku dostępne są wanny żeliwne, akrylowe, emaliowane czy miedziane. Wanny wolnostojące posiadać mogą fantazyjne nóżki, które będą dodatkowym jej atutem. Są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy dbają o każdy detal i pragną mieć wyjątkową łazienkę.

2. Powszechnie panuje przekonanie, że wanna wolnostojąca pasować będzie tylko do łazienki w stylu retro lub antycznym. Nic bardziej mylnego! Producenci oferują nam różne rodzaje wanien, które będą współgrać z dosłownie każdym wnętrzem. Tego typu wanna świetnie będzie wyglądała także w łazience minimalistycznej lub nowoczesnej. Wanny o nowoczesnym designu sprawdzą w klasycznych, różnobarwnych wnętrzach.

3. Kluczową kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze wanny wolnostojącej, jest jej rozmiar. Tutaj wszystko zależy od wielkości naszej łazienki i od miejsca, w którym zamierzamy ją postawić. Możemy przeznaczyć na to oczywiście wnękę lub miejsce przy ścianie – wówczas zyskamy sporą przestrzeń. Jeśli jednak posiadamy więcej miejsca, możemy kupić większą, okrągłą wannę i ustawić ją na środku łazienki.

4. Nie zapominajmy, że wanna ma służyć także dla odpoczynku i relaksu, wobec czego powinna mieć odpowiedni kształt i być odpowiednio wyprofilowana. Pamiętajmy również o tym, aby była bezpieczna i zapewniała nam odpowiedni komfort podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na to, czy interesujący nas produkt posiada atesty. Zainwestujmy w produkt najwyżej jakości, ponieważ wanna jest inwestycją na lata.

(źródło obrazka: permax.hr)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane