Z pewnością większość z nas lubi różne odcienie niebieskiego. Są wśród nas z pewnością zwolennicy granatu, błękitu, a także turkusu. Jest to kolor przyjemny dla oka i pasujący do wielu innych kolorów i odcieni. Znakomicie sprawdzi się także w mieszkaniu. Z jakimi kolorami go połączyć i gdzie najlepiej wykorzystać? O tym przekonacie się czytając poniższy artykuł.

 

1. Niebieski należy do prawda do chłodniejszych barw, ale znakomicie komponuje się z innymi kolorami. Pasuje do pasteli, neutralnych, delikatnych kolorów, a także dobrze współgra z zielenią, czerwienią czy pomarańczem. Ważne jest, aby we wszystkich zachować odpowiednie proporcje. Niebieski to odpowiedni kolor nie tylko do łazienki, ale także sypialni czy pokoju dziecka.

2. Niebieskie meble. Do jakiego pomieszczenia będą pasowały? Przede wszystkim do takiego, które jest urządzone minimalistycznie lub nowocześnie. Niebieskie meble w kuchni, komoda w przedpokoju lub stół w salonie mogą być jedynym niebieskim dodatkiem w danym pomieszczeniu, dzięki czemu będą szczególnie przykuwały uwagę. Jeden mocny element w intensywnym turkusowym kolorze nada charakter całemu mieszkaniu.

3. Pięknie prezentują się różnego rodzaju niebieskie materiały. Możemy zdecydować się na zasłony w eleganckim turkusowym lub granatowym kolorze, albo praktyczną narzutę na fotele i kanapę w salonie. Gołąbkowoniebieskie lub jasnobłękitne poduszki świetnie będą pasowały do sypialni lub pokoju dziecka. Masz minimalistyczny, jasny salon? Zakup do niego intensywnie niebieski dywan – efekt będzie zniewalający.

4. Niebieskie dodatki? Jak najbardziej. Jeśli w danym pomieszczeniu znajdują się już niebieskie ściany alb niebieskie meble, możemy postawić na dodatek w innym odcieniu niebieskiego, np. ciemniejszym granacie czy indygo. Szafirowa lampa, klosz od lampy lub doniczka na kwiatek to świetny sposób na wprowadzenie tego koloru do naszego pokoju.

(źródło obrazka: pikdit.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane