Zbliża się jesień, więc powinniśmy pomyśleć o odpowiednich dodatkach do naszego mieszkania. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o kocach, które przydadzą się w chłodniejsze jesienne i zimowe wieczory. Są one przecież nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także ochronnym, który zabezpieczy nas przed zimnem.

1. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego koca nie jest wcale sprawą prostą i znalezienie dla nas odpowiedniego może przysporzyć wielu kłopotów. Po pierwsze, zwróćmy uwagę na odpowiedni rozmiar. Zasadniczo im większy - tym lepszy. Będziemy mogli się nim opatulić na kanapie, ale i przykryć podczas popołudniowej drzemki. Mniejsze koce będą odpowiednie na najmłodszych.

2. Najlepszy jakościowo jest koc wełniany, ale należy on do najdroższych. Bez problemu przepuszcza on powietrze, jest nie zwykle trwały - nie widać po nim upływu czasu. Taki koc jest niebywale elegancki, możemy położyć go na kanapie lub łóżku jako element dekoracyjny. Pamiętajmy, że należy o niego odpowiednio dbać i czyścić go zgodnie z zaleceniami - w przeciwnym razie może się zmniejszyć.

3. Znacznie tańszy niż koc wełniany jest koc z mikrofibry. Jest on ciepły i miły w dotyku, a na dodatek łatwo dostępny. Od kilku lat producenci oferują koce z mikrofibry w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach. Ich dodatkową zaletą - poza stosunkowo niską ceną - jest łatwość w utrzymaniu. Taki koc możemy bez problemu prać w pralce.

4. Stosunkowo najtańszym kocem jest koc polarowy, który cieszy się nie mniejszą popularnością niż wełniane i z mikrofibry. Chociaż nie zapewniają one takiego ciepła, jak dwa poprzednie, to trzeba przyznać, iż są niebywale praktyczne. Ich minusem jest jednak to, iż dość szybko się niszczą - mechacą się i łatwo obierają.

(źródło obrazka: pozytywnemigawki.blox.pl)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane