W łóżku spędzamy kilka godzin dziennie. Taka ilość czasu daje imponujący wynik, jeśli pomnożymy ją przez tygodnie, miesiące i lata... Od tego gdzie, jak i w czym śpimy zależy nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Niekiedy skupiamy się jedynie na wyborze łóżka i zapominamy już o odpowiedniej pościeli i wypełnieniu. Właściwie jaka powinna być odpowiednia kołdra?

1. Zanim zdecydujemy się na zakup kołdry, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim ważne jest, czego od pościeli oczekujemy i ile pieniędzy jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć. Musimy wiedzieć, czy wolimy ciężką czy lekką kołdrę; czy wolimy cieńsze wypełnienie czy grubsze, bo jesteśmy typem zmarzlucha. Znaczenie ma także jej trwałość, materiał z jakiego jest wykonana - a w przypadku alergików czy dzieci - zapach i to, czy nie będzie nas uczulała.

2. Na rynku znajdziemy różne rodzaje wypełnienia. Może to być wypełnienie syntetyczne (najbardziej innowacyjne), włókno silikonowe (które zapobiega zbrylaniu i przemieszczaniu się granulek), włókna poliestrowe (tanie, ale nie zapewniające odpowiedniej izolacji termicznej), puch (lekki i zapewniający dobre ogrzanie), pierze (które co prawda zapewnia dobry sen, ale nie jest dobrym rozwiązaniem dla alergika!) czy wełna (generalnie uważana za najlepszą opcję wypełnienia).

3. Weźmy pod uwagę odpowiedni rozmiar naszej kołdry- musi być ona dopasowana do łóżka, na którym śpimy. Zarówno kołdra, jak i pościel w którą będzie obleczona powinna być takiej długości i szerokości jak materac, a najlepiej dłuższej.Nigdy nie kupujmy kołdry mniejszej niż materac, nawet jeśli jest on całkiem spory. Ponadto przypominamy,  że istotna jest także ilość osób, która będzie pod nią spała - inaczej będzie w przypadku jednej osoby, a inaczej w przypadku dwóch.

4. Oprócz kołdry istotny jest zakup odpowiedniej poduszki albo poduszek. Tutaj także warto zadbać o właściwe wypełnienie. Musimy wybrać odpowiednią dla nas twardość - najlepiej będzie jednak, jeśli poduszka nie będzie ani zbyt miękka ani zbyt twarda. Zwróćmy uwagę na to, czym jest wypełniona - dzisiaj producenci oferują także lecznicze wkłady. Doradzamy zrezygnowanie z poduszki i popularnego "jaśka", ponieważ spanie na obu może powodować skrzywienia kręgosłupa.

(źródło obrazka: posciel.mazury.pl)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane