Późne lato i wczesna jesień to okres pojawiania się wielu kolorowych i niezwykłych roślin. Różnobarwne kwiaty i gałązki możemy wykorzystać w naszym mieszkaniu jako dekorację. Skorzystajmy z ciekawych kwiatów, roślin i gałązek, a także liści i stwórzmy z nich ozdoby do domu i na balkon.

1. Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem będzie stworzenie kompozycji kwiatowych z jesiennych kwiatów lub roślin. Mogą to być bukiety, które wsadzimy o wazonu i zasuszymy lub misternie wykonane wianuszki. Takie wianuszki możemy położyć na stole lub komodzie i do środka wsadzić ozdobną świeczkę. Duży wianek możemy zawiesić na drzwiach wejściowych. Ponadto wykonajmy stroiki dołączając do nich żołędzie, kasztany i jarzębinę.

2. Nie zapominajmy o szyszkach! Możemy z nich wykonać ciekawe kompozycje, np. stoiki czy wianki. Szyszki wystarczy przykleić do uformowanych (uprzednio zmoczonych), wyschniętych gazet i obwiązać sznurkiem tak, aby nie było widać gazet. Poza szyszkami wykorzystajmy także dynie o fantazyjnych kształtach i pomarańczowo-żółtych odcieniach. Dynie są na tyle efektowne, że same w sobie stanowią ozdobę, możemy jednak przerobić je na lampion lub wykorzystać jako bazę do jesiennego stroika.

3. Jesień to okres, w którym na placach i targach możemy dostać gałęzie wierzby. Jest ona niezwykle efektowna i urokliwa. Możemy podstawić ją w wazonie w różnych częściach naszego mieszkania i przyozdobić. Jak to zrobić? Na gałązkach powieśmy ozdoby zawieszone na kokardkach lub rafii. Wybierzmy typowo jesienne kolory, które ocieplą i rozweselą pomieszczenie.

4. Warto też zadbać o stworzenie magicznych, jesiennych lampionów, które nadadzą wnętrzu niezwykły, magiczny klimat. Możemy je wykonać ze słoików lub kupić gotowe latarenki. Jak jest ozdobić? Przewiążmy je ozdobnymi tasiemkami lub sznurkami czy rafią, w które wepniemy kwiaty lub liście. Do środka możemy wsypać jarzębinę i żołędzie lub kasztany. Prawdziwie jesienna dekoracja!

(źródło obrazka: sorim.pl)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane