W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć okapu. Urządzając tę część naszego mieszkania zwykle myślimy o lodówce, kuchence lub piekarniku, a zupełnie zapominamy o okapie. To spory błąd, ponieważ okap nie tylko pozwoli nam na utrzymanie kuchni i mieszkania w czystości, ale także pochłonie zapachy gotowanych potraw. Radzimy Wam, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

 

Typ okapu

Najpopularniejszy do małego mieszkania jest oczywiście okap podszufladkowy, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca i można go umieścić pod szafką. Jeśli mamy wystarczająco dużą kuchnię możemy zakupić okap kominowy, który wygląda bardzo efektownie. Pamiętajmy jednak, że nie można zawiesić nad nim szafki! Bardzo podobny do niego jest okap wyspowy, który jest najbardziej zaawansowany technologicznie.

Jaki filtr?

Podstawowym filtrem, jaki dobry okap musi posiadać, jest filtr przeciwtłuszczowy, którego zadaniem jest zatrzymywanie cząsteczek tłuszczu w taki sposób, aby nie osiadały na meblach, ścianach czy suficie w mieszkaniu. Istnieją też okapy z filtrem metalowym, który pochłania tłuszcz, ale jest dużo trwalszy i solidniejszy. Jeśli w naszej kuchni lub aneksie nie ma wentylacji, wybierzmy filtr węglowy.

Dodatkowe funkcje

Producenci oferują nam okapy z różnymi dodatkowymi funkcjami. Jakie uważamy za najpotrzebniejsze? Dzięki funkcji „turbo” błyskawicznie oczyścimy powietrze – jeden guzik uruchamia maksymalną moc urządzenia. „Czasowe wyłączenie” pozwoli nam z góry zaplanować, jak długo okap będzie pracował – wystarczy go włączyć i wybrać pożądaną prędkość działania.

(źródło obrazka: tumblr.com)

 

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane