Wakacje to okres, kiedy dużo czasu spędzamy na balkonie w mieszkaniu. Wart zadbać o jego odpowiednią aranżację i w żadnym razie nie traktować go jak „składziku” na niepotrzebne narzędzia. Balkon lub taras jest zielonym przedłużeniem mieszkania i miejscem, gdzie do woli możemy korzystać z uroków natury. Nie zmarnujmy tego!

Przede wszystkim praktyczność

Oczywistym jest, że balkony większości z nas są bardzo niewielkie lub niezbyt przestronne. Chcąc je właściwie urządzić musimy wziąć pod uwagę metraż, jakim dysponujemy. Na rynku mamy szeroki wybór mebli ogrodowych i potrzebnych sprzętów, dlatego bez trudu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Dokładnie zmierzmy balkon, aby wiedzieć, na co dokładnie możemy sobie pozwolić

Miejsce do odpoczynku

Balkon lub taras w mieszkaniu ma służyć przede wszystkim do odpoczynku i relaksu. Nie koncentrujmy się zbytnio na przesadnie dużych akcentach dekoracyjnych, które tylko zajmą miejsce. Lepiej wykorzystać przestrzeń na dodatkowe krzesło, leżak lub stolik kawowy. Śmiało możemy wypełnić przestrzeń pod nimi, wstawiając tam skrzynkę, kosz lub szafkę na niezbędne narzędzia.

Nie zapomnij o roślinach

W tej części mieszkania nie może zabraknąć zielonych roślin. Jeśli nie mamy miejsca, aby postawić doniczki na ziemi, skorzystajmy z doniczek z haczykami, które możemy zawiesić na balustradzie. Dodatkowo możemy postawić je w doniczkach na parapecie lub powiesić nad balkonem w suficie – tutaj świetnie sprawdzi się ozdobna, wiklinowa makrama.

(źródło obrazka: tumblr.com)

ico mail NAPISZ DO NAS

 1. *
  Nieprawidłowe dane
 2. *
  Nieprawidłowe dane
 3. *
  Nieprawidłowe dane
 4. *
  Nieprawidłowe dane
 5. Informujemy, że maja Państwo prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną poniżej, kierując informację o jej wycofaniu na adres: sprzedaz@homeinvest.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 6. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 7. *

  Wymagane jest zaznaczenie tego pola
 8. *

    OdświeżNieprawidłowe dane